Kłos z pierwszym triumfem pod wodzą Marka Tarnowskiego. Włodawianka z pierwszą porażką w rundzie wiosennej.
Dodane przez wars dnia 09.04.2017 12:24:35
Marek Tarnowski w końcu doczekał się pierwszego zwycięstwa w roli trenera Kłosa Chełm. Podopieczni młodego szkoleniowca ograli w derbach Włodawiankę Włodawa 1:0. O losach tego pojedynku zadecydował gol Kacpra Kowalskiego z 57′ gry.

KOMENTARZE TRENERÓW

Marek Tarnowski: – To był mecz, w którym dominowała walka. Początek pierwszej połowy jak najbardziej na korzyść Włodawianki, na co spory wpływ miał wiejący na korzyść rywala wiatr. Przez to trochę trudniej było nam konstruować akcje. W premierowej odsłonie oba zespoły miały dogodne okazje. Przed ...
Rozszerzona zawartość newsa

Marek Tarnowski: – To był mecz, w którym dominowała walka. Początek pierwszej połowy jak najbardziej na korzyść Włodawianki, na co spory wpływ miał wiejący na korzyść rywala wiatr. Przez to trochę trudniej było nam konstruować akcje. W premierowej odsłonie oba zespoły miały dogodne okazje. Przed samym zejściem do szatni mogliśmy wyjść na prowadzenie. Bramkarz gości zdołał jednak wybronić strzał Grześka Świderskiego. W drugiej połówce to my byliśmy stroną dominującą. W sumie stworzyliśmy sobie trzy niezłe szanse. Zdobyliśmy dwa gole, ale jeden nie został uznany, bo arbiter odgwizdał spalonego. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego prawidłową bramkę zdobył za to Kacper Kowalski. Ponadto, swoje szanse miał Przemysław Huk. Uważam, że wygraliśmy zasłużenie.

Marek Drob: – Myślę, że to był mecz na remis. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy swoich okazji. Popełniliśmy jeden błąd w obronie i słono za to zapłaciliśmy. Jeden z naszych zawodników nie zdołał wybić piłki w polu karnym, ta znalazła się pod nogami zawodnika Kłosa Chełm, który strzelił bramkę. Do końca pierwszej połowy przeważaliśmy. Po przerwie dążyliśmy do wyrównania, ale niestety nam się nie udało.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Kłos Chełm zagra na wyjeździe z Ładą 1945 Biłgoraj (15 kwietnia, 13:00). Natomiast Włodawianka Włodawa podejmie Górnika II Łęczna (15 kwietnia, 13:00).

Kłos Chełm – Włodawianka Włodawa 1:0 (0:0)
Bramka: Kacper Kowalski 57′

Kłos: Porzyc – Siatka, Kowalski, Ciechoński, Omelko, Bala, Flis (90′ Wyrostek), Huk (86′ Chmiel), Świderski, P. Gierczak (60′ Drzewicki), Wałczyk (80′ Kimel)

Włodawianka: Polak – Drahanchuk, Nielipiuk, Leszczyński, Bartnik (75’ Smolik), Chodziutko (80’ Kędzierski), Błaszczuk, Soroka, Więcaszek, Kiszyjew (75’ Kuczyński), Zdolski

Żółte kartki: Wojciech Więcaszek, Patryk Błaszczuk
Sędziował: Jakub Bancerz (Lublin).

źródło: lubsport.pl